Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Tipy na zlepšení snové paměti?

Diskuze o zlepšení snové paměti, způsobech navození lucidních snů a jednotlivých metodách a technikách (RC, DILD, WBTB, WILD...).
Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na zlepšení snové paměti?

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 26. zář 2019 11:25:42

RadekS píše:1. Snový deník ...A zapisovat si sny už jen hladiny 2, prostě zajímavější s příběhem. Jakmile začnu dosahovat uvědomění ve snu. Tak si píšu už jenom sny 2C, kde je už silné uvědomění, že je to sen a vyšší.
U snového deníku je potřeba právě tento vývoj. A o tom se nikde nepíše. Protože když si nějaký píšu sny a pořád "jen" píšu, tak mě to přestane bavit a i fungovat. Takže je moc moc důležité si deník vést, ale stále stoupat dál a dál.

2. sdílení - zjistili jsme, že stejně tak důležité jako deník a různé techniky je sdílet svoje snové zážitky, číst si o tom, studovat a zajímat se, ten proces bádání je velmi silný, a i když často vůbec nic nedělám, jen to, že s někým volám a bavíme se o snech, tak hned tu noc mám vědomý sen :-)


Ad 1) Díky za tip! Já zapisoval vše jak blázen, pořád to jen přibývalo - pořád víc a víc detailů a víc a víc delších a podrobnějších snů... Až jsem se dostal do stavu, kdy jsem potřeboval na zapsání všech snů 1-2 hodiny denně. A to bylo neúnosné, až mě to začalo spíše otravovat a začalo to mít opačný efekt ("ach jo, zase jít podrobně zapsat 5 dlouhých snů"). Až jsem nakonec přestal snový deník psát.

Ad 2) Jo, to opravdu pomáhá... Rád si o snech povídám s kamarády, zejména večer před spaním. Já jim povím své sny, oni mi poví své a trochu se o tom pobavíme. A řekl bych, že to jistý pozitivní efekt má...

hairyvisual
Příspěvky: 19
Registrován: ned 19. dub 2020 20:08:46
Počet lucidních snů: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na zlepšení snové paměti?

  • >

Příspěvekod hairyvisual » čtv 23. dub 2020 10:04:59

Deník snů je základ. Kvůli němu si každou noc pamatuju v průměru čtyři sny. Někdy, když vstanu, tak mám problém si vzpomenout. Stačí ale zůstat ležet a chvíli počkat, zkoušet si vybavit sny. Po chvíli to samo přijde. Pak hned zapsat a je to. Mám velmi dobrou zkušenost s africkým kořenem snů. Dávám si každý večer 0,3g do sklenice s 0,3l vody, protřepu a sním pěnu. Tohle opakuji 10x. Zbytek dám do lednice a ráno vše vypiju. Mám kvůli tomu celkově živější sny a to mi pomáhá si je lépe pamatovat.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na zlepšení snové paměti?

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » ned 03. kvě 2020 2:58:41

Fuj, tak to jsem zkoušela loni! Africký kořen snů už mi nesmí do baráku (ještě tu teda trochu asi mám a nevím, co s ním). Já po tom nespala 3 noci! A když píšu nespala, myslím tím opravdu nespala, né blbě spala. Byla jsem úplně zoufalá a měla jsem fakt strach. Nevím, proč mi to tak nesedlo, hledala jsem na internetu a nenašla nikde o něčem podobném ani zmínku. Začala jsem mít podezření, že na mě leze fatální familiární insomnie, táta je adoptovaný, takže rodinné kořeny neznáme. No, čtvrtou noc jsem naštěstí už zabrala. Od té doby jsem si nedala už ani Caleu, radši.


Zpět na „Metody & Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů