Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Kofein

Chcete znát názor ostatních? Založte téma s anketou...

1) Kolik pijete kofeinových nápojů? 2) Jak pociťujete jejich vliv?

Můžete vybrat až 2 možnosti

1
7%
2
13%
4
27%
1
7%
1
7%
1
7%
5
33%
 
Celkem hlasů: 15
 

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod Coatl » úte 24. říj 2017 7:48:11

Tak si myslím, že tohle téma (za sebe) můžu zlehka uzavřít. Podezření, že by kofein měl jasnou souvislost s lucidním sněním, se mi vůbec nepotvrdilo.

axinka
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13. srp 2018 16:45:37
Počet lucidních snů: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod axinka » úte 14. srp 2018 0:06:29

Já bych měla taky zkušenost s kofeinem, ale nevím, o co se vlastně jedná, už jsem to tady někde psala. Mívala jsem na internátě ve zvyku večer usnout, asi ve čtyři se vzbudit a dát si kafe, pak se dvě hodiny učit, jenomže pak se mi chtělo spát, tak jsem ještě šla. Zpočátku se mi zdály různé sny, kde lidé mluvili a tak, teď se to ale nějak změnilo. Když si jdu ráno ještě lehnout, tak usnu, najednou mám dojem, že jsem vzhůru, tak se podívám na mobil a tam je odpolední čas. Měla jsem třeba v reálu za úkol vzbudit sestru o půl jedné a mobil ukazoval čtvrt na dvě odpoledne. Tak jsem "domněle v bdělém stavu" vstala, ale potácela jsem se jako opilá a moc mi nešlo dojít ke dveřím. Tak jsem se vědomě odrazila a létala po místnosti. V tomto stavu se mobil chová divně, někdo ho ovládá na dálku, chodí mi smsky a ve skutečnosti tam pak žádné nejsou. Co to je?
A tohle se mi děje jen po ranním kafi a nějaké době činnosti, dokud nejsem taková unavená, nikdy jindy, ale funguje to stoprocentně. Nikdy jindy k tomu ale nedochází.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod Coatl » pon 20. srp 2018 16:41:11

Tak to je přesně takovej typ situace, kdy bych očekával lucidní stavy. Asi to taky vyzkouším :)
Lucidní sen je zkrátka hybridní stav snění ("spánku") spojenýho s bdělostí, a proto si myslím, že nejlepší šance na jeho vyvolání je v situaci, kdy jsou obě hlediska silně přítomna. Prostě v situaci, kdy se člověku hrozně chce spát, ale on se tomu vzpírá a myslí na bdělost. (Možná to funguje i opačně, když je člověk odpočatej, ale přinutí se ke spánku.) Taky jsem už měl několikrát falešný probuzení právě díky tomu, že jsem si uvědomoval, že už musím vstávat, i když jsem po dlouhým "čumákování do tmy" zrovna začal zabírat.

Zase jsem si pozměnil názor v anketě. Poslední dobou se kafem hodně prolévám až do večera, ale včera jsem si ho schválně večer nedal, a zrovna jsem měl po dlouhý době LS. (Byly tam eště jiný vlivy, ale...) Ten vliv kofeinu tam nějakej bude, ale bude složitej. Dá se to používat pozitivně i negativně.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 25. dub 2019 22:02:03

Mam hypotezu, ktera se ale blbe overuje. Vidim urcitou korelaci v tom, ze po kofeinu dosahnu snadneji (nebo i nechtene) pri usinani zmeneneho stavu vedomi. Jde mozna o to, ze se odrelaxuji, nektere neuronalni site "usnou", ale nektere jsou stale velmi aktivni, takze udrzim vedomi ... a pak neco prijde.

Minule, z relaxace: Snove prostredi, ktere se prerusi [...] vidím jasně bílou plochu, která je rozkostičkovaná jako LCD display. Do toho se mi začnou kreslit obrazce. Často jde o barevné vzory, které jsou ostře odděleny černou čarou. Zvláštní je, že na rozdíl od jiných ASC nešlo o cirkulární objekty. Ani nebyly “rozmazané” jako to mají lidé v intoxikaci LSD, NN-DMT. [...] Potom přijde střih a dostanu se “do jiné dimenze”. Vidím (podobně jako v LD) obraz jakési futuristické motorky, detail její přední vidlice. Světelná kompozice je zvláštní, jako kdyby všechno bylo prosvětleno, ale plavalo ve velmi řídkém oleji. Mohu si motorku prohlížet, vše je geometricky perfektně dokonalé. Sleduji jak jsou uchyceny kabely, jak je zapojené světlo, vidím trubky držící kusy plastu. Paráda.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod Coatl » pát 26. dub 2019 15:59:38

Zkoumej prosím dál :)
Mimochodem, po LSD apod. nejsou obrázky rozmazaný. Spíš je charakteristická jejich ostrost, jsou zářivě barevný, jasně definovaný, animovaný a plný podrobností. (Někdy jsou tam opakující se vzory, ale to bych označil za vizi horší kvality.)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod mhi » pát 26. dub 2019 18:02:19

Opravuji se, blbe jsem to napsal. Zazil jsem (ne po LSD :) ) naprosto dokonale cirkularni vzory s pastelovymi barvami, casto je to "maznute", ne ve smyslu nedokonalosti, ale prave krasneho prechodu (paletovy prechod). Tady toto bylo (v matematickem vyznamu) diskretni, nespojite. Proste treba obdelnicky ve tvaru zamkove dlazby naskladane do sebe, ruzne barevne. Ale ne ze by zelena sla do fialove a modre, byly vedle sebe podobne jako odlisne RGB (CMYK) barvy.

Ta cirkularita a "rozmazanost" (zase neumim to pojmenovat lepe) je myslim nejaka vlastnost zpracovani ve visual cortexu. Toto bylo prave uplne jine.


Zpět na „Ankety“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 1 host