Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

LD sen, AC nebo moje fantazie?

Vaše zajímavé lucidní sny.
kedarh
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. říj 2016 14:42:41
Počet lucidních snů: 2
Kontaktovat uživatele:

LD sen, AC nebo moje fantazie?

  • >

Příspěvekod kedarh » stř 19. říj 2016 14:48:32

Dobrý den,

chtěl bych se Vámi podělit o můj dnešní zážitek.

O Lucidní snění a astrální cestování se zajímám už nějakou dobu, kdysi se mi podařilo uvědomit ve snu, že je to jen sen.
Byl jsem v hospodě s kamarádem a najednou jsem se zastavil s půl litrem piva v ruce a uvědomil že je to jen sen. Tak
jsem mu řekl, ať si dělá co chce, že je to jen sen. Jako pokus jsem vyhodil půllitr s pivem do vzduchu a přál si ať mi dopadne do ruky míč
a ono se tak stalo, jenže jsem se pak hned probudil. Takže to byl můj první zážitek. A teď k dnešku.

Ráno jsem byl u zubaře a rozhodnul jsem se, že si vezmu půlku dne dovolenou a budu doma. Chvíli jsem hrál na notebooku a pak jsem si řekl, že bych se mohl pokusit o AC, protože prý v dopoledních hodinách je šance vyšší. Tak jsem si lehnul na záda, končetiny jsem neměl zkřížené a pomalu usínal, jen jsem myslel na to, jak bych chtěl astrálně vycestovat.

Jak u mě bývá, dokážu v ranních hodinách usnout během chviličky. Zdál se mi normální sen. tedy jakoby dva sny, které se prolínaly. Jeden sen byl takový sci-fi, druhý byl takový průhě mého života, kde například potkal jsem v něm moje největší lásky se kterýma jsem myslel, že to výjde. Ale
necítil jsem vůči nim žádnou nenávist, jen pochopení. Žádná zlost. Pak jsem potkal holku a věděl jsem, že to ona je ta pravá, jakási spřízněná duše. A tak nějak vím, že na mě někde čeká... :-D

Pak se to stalo. Ocitnul jsem se venku v místě bydliště na cestě. Všechno bylo rozložené a postavené jak doopravdy je, najednou jsem si uvědomil, že se něco děje, že já vlastně spím. Kouknul jsem se na ruce a to mě uklidnilo. Najednou všechny barvy byly jasnější a připadalo mi to jako ještě větší
skutečnost, než když jsem vzhůru. Tak jsem se zkusil rozeběhnout a vzlétnout, skočil jsem asi 20 metrů a dopadl na zem. Necítil jsem vůbec fyzické tělo, jen jsem zažíval úžas a neměl žádný strach. Byl jsme tak nadšený a nemohl tomu uvěřit, že najednou se vše začalo rozostřovat a šednout a pomalu mizet... až jsem se probudil. Jde mi to, že to vypadalo opravdu "reálně".

Tak co myslíte? O co šlo? Byla to pouze moje fantazie?

Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: LD sen, AC nebo moje fantazie?

  • >

Příspěvekod Refly » stř 19. říj 2016 19:34:36

Lucidní sen je definován jako sen, ve kterém si uvědomíš, že právě sníš - bez ohledu na cokoliv jiného.

In general, a lucid dream is defined as a dream in which you know you are dreaming at some point, regardless of anything else. Even if you were lucid one second but lost your lucidity, it is still technically a lucid dream.


Já osobně měl 7 úspěšných RC, takže jsem si 7x uvědomil, že sním - ale do pár sekund jsem se vždy probudil. Takže přísně vzato jsem měl 7 LD, ale obecně vlastně žádný... :D


No a teď k tvojí otázce. Podle mě se jedná vždy pouze a jen o LD. Já na AC ani OBE nevěřím - neříkám, že je to nesmysl, jen na to prostě nevěřím. Sny a LD jsou o tom čemu věříš - o tom, co v nich ty sám chceš vidět (a to v nich taky s největší pravděpodobností uvidíš). A když budeš věřit v AC a OBE, tak podle mě o tom prostě budeš mít LD. Také jsem četl, že LD občas bývají "reálnější" než realita - bdělý svět.

Jak jsi sám psal - uvědomil sis, že spíš, takže "cvak" a začal LD. A další příznak toho, že to byl LD je to, jak se ti začal rozostřovat, šednout a pomalu mizet - na to je dobré použít techniku na stabilizaci snu.

Kamarád, který měl přes 15 LD mi také popisoval, jak si někdy detailně pamatuje nějaké místo, až se sám diví, jak je to v LD podrobné a přesné. Ale jsou to "nereálná" místa (z kresleného seriálu), takže o nějakém AC nebo OBE nemůže být ani řeč.


Takže závěrem - já si myslím, že jsou to všechno jen lucidní sny. Ale nejsem odborník - přečetl jsem toho sice už hodně, ale praxe žádná - jedná se tedy pouze o můj názor. ;)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: LD sen, AC nebo moje fantazie?

  • >

Příspěvekod mhi » stř 16. lis 2016 13:52:02

Podle meho laickeho nazoru OOBE (OBE) je oddeleni vedomi od vnimani tela a uvedomeni si toho. Kdyz clovek sni obycejny ND/LD, tak to zije sam za sebe, to OOBE asi nenaplnuje. Ale kdyz si clovek rekne, ze vstane z postele a je si vedom toho, ze jeho telo lezi v posteli, pripadne se i na sebe umi podivat, tak to je OOBE. Myslim si ja. Je u toho takovy zvlastni pocit, neumim to moc popsat, takove saleni smyslu ... vjem jako kdyz mysl je nad telem (podivani na sebe neumim, zbytek se mi uz nekdy podaril).

Existuji dusevni poruchy depersonalizace a derealizace: https://cs.wikipedia.org/wiki/Depersonalizace ... tak pozor ;-). Zazit za dne bych to rozhodne nechtel.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: LD sen, AC nebo moje fantazie?

  • >

Příspěvekod Refly » stř 16. lis 2016 15:00:10

Mě prostě připadá, že OBE je jen normální LD, ve kterém koukám sám na sebe (zdá se mi o tom). :D Ale jak říkám, to je pouze můj osobní názor, existenci OBE nepopírám. ;)


Zpět na „Lucidní sny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů