Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Co dělám špatně ?

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Welior
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. srp 2019 16:43:51
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod Welior » úte 06. srp 2019 19:52:56

Ahoj,
Už jsem docela v koncích, tak se zeptám zkušenějších.

O LD jsem se dozvěděl před 3 lety. Hned jak jsem se dozvěděl základní věci tak jsem si začal vést snový deník. Během toho jsem si o tom víc a víc zjišťoval. Za pár měsíců jsem si vedl docela dobře ohledně snového deníku, ale techniky jsem nezapojil, protože v té době jsem dokončoval studium a tak jsem seknul i se snovým deníkem. Hned po škole jsem nastoupil do třísměnného provozu ve fabrice. No a asi po 6 měsících jsem se na to zase pustil. Začal jsem si zase vést snový deník. Během pár týdnů jsem si zase pamatoval to co předtím. Byl jsem schopnej si pamatovat si i 2-3 sny během jedné noci. Občas se stávalo, že jsem si nepamatoval nic, ale nebylo to mockrát (tak 1-2 do týdne, zcela náhodně). Někdy jsem byl aktivnější a někdy jsem to trochu flákal (zapisování snů). Tak jsem pomalu začal přidávat RC a zkoušel jsem první techniku (MILD). Takhle to mohlo jít asi tak necelý měsíc. Poté jsem pokračoval v RC, ale vyzkoušel jsem jinou techniku a poté zase jinou. Celkově se mi během této doby nezdál ani jeden LD, ani náznak. Párkrát se stalo, že jsem udělal RC, ale vždy jsem věděl až ráno že jsem ho udělal s úspěchem. Přečetl jsem pár knih, pročetl forum jak tady tak i ENG, byl na přednášce Tomáše Poutníka (i když ten se větší část přednášky věnoval astrálnímu cestování, LD řešil na začátku přednášky se slovy "Lucidní snění je věc, kterou se i pracující člověk naučí v pohodě do týdne." a ohledně informací mě to nějak extra neposunulo). Když jsem stále neměl ani malý výsledek, řekl jsem si, že si dám pauzu. Takže jsem cca 4-5 měsíců nedělal se sny absolutně nic. A po těch 4-5 měsících jsem se do toho s chutí pustil. Zase si začal vést snový deník. Ale tu už jsem narazil. Sny jsem si začal pamatovat do týdne vždy kolem 1-2 za noc. Je tu ovšem to ALE. Jsem schopnej si zapamatovat 1-2 sny, každou noc, po dobu 5 dní a pak si nepamatuju ani jeden sen třeba 14 dní. Teď je to i horší. Teď jsem rád když si zapíšu jeden sen v týdnu. Nevím kde je chyba. Jestli jsem si vytvořil nevědomky nějaký blok v hlavě. Nebo jestli je to tím, že se mi kvůli práci střídají týdny a já tak nemám stálý spánkový režim. (8 hodinové směny. Ranní, odpolední, noční.) V poslední době jsem se někde dočetl o Calea Zacatechichi (Hořká tráva). Četl jsem o tom i zde na foru. Tak bych jí chtěl příští měsíc zkusit, jestli mě třeba nenakopne.

Ohledně té Hořké trávy by mě pouze zajímalo jak je to potom s testy na drogy. U policie a v práci. (V práci máme neustále namátkové prohlídky). Takže jestli je to z tohoto hlediska nějak v pohodě.

*Jediné co se mi párkrát stalo (asi 5x za ty 3 roky), že jsem měl sen hned po usnutí (cca 20-40 min od usnutí). U tohoto jsem vždy věděl, že jsem ve snu. Vždy jsem si řekl, že je to sen. No ale k žádnému LD to nevedlo. Vždy to mělo nějaký příběh, já zjistil že je to blbost, řekl jsem si že je to sen, ale vždy mě to v zápletce snu probudilo. Když jsem si "uvědomil" že sním, snažil jsem se na nic nemyslet, žádné emoce, jediné na co jsem myslel bylo, abych se v tom snu udržel a i tak mě to vždy hned v rámci děje snu vyhodilo. Nemohl jsem nic měnit, nic udělat. Vždy jsem cítil, jako bych v tom snu byl. Vím, že o těchto snech po usnutí se zmiňoval LaBerge ve své knize.

Vím, že podobný problém ohledně LD zde řešil i Refly.
Doufám, že jsem vše napsal nějak srozumitelně. Kdyby ne tak, tak se ptejte a já vám to zodpovím.
Budu rád za jakoukoli radu, názor, pomoc, cokoli.
Předem vám moc děkuji.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod mhi » úte 06. srp 2019 20:36:21

Ke Calea Zacatechichi se vyjadrit neumim.
K "vypadkum" snoveho fungovani mohu jen rici ze funguji dobre B vitaminy (mam to uz v podstate overene, kvalita snu se zlepsi) a hlavne je dulezite jestli je clovek fyzicky ci psychicky vycerpan. Dobre to funguje kdyz je clovek opravdu dobre vyspaly, coz nemusi byt kompatibilni s kazdodennim zivotem.

Ke snum po usnuti: znam to. Co obcas funguje dobre pri ztrate vizualniho/audio vjemu je delat nejakou aktivitu, treba behat, nebo skakat pres svihadlo, delat premety, atd.

Dneska jsem mel hluboko v noci LD, kdy jsem vedel ze snim (nekomu jsem zrovna telefonoval a neslo to, neznal jsem cislo) a zmizel mi pri tom uvedomeni vizual. Stacilo se na to vykaslat a rict si no tak je to sen, proste mu zavolam, cislo necislo, a skutecne i bez vizualniho telefonu jsem se dovolal :-))). Pak naskocil i obraz a nakonec jsem "uspesne" ztratil i luciditu.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod Refly » stř 07. srp 2019 8:36:05

Jo jo, jsem na tom podobně. Ať dělám co dělám, LD téměř nikde.

Snažím se od roku 2012, vyzkoušel jsem všechno, co jsem byl ještě ochoten podstoupit kvůli LD a výsledek? Za 7 let cca 10 LD, které stojí za zmínku?

Takže ti bohužel nedokážu poradit, sám nevím kde je (u mě) problém. Největší podezření u sebe mám na to, že jsem příliš technicky založený člověk. Mé sny jsou velmi "technicky" přesné. Žádné rozbité prostředí, téměř nikdy nic nadpřirozeného, vše do sebe zapadá, vše má (kupodivu logické) vysvětlení. Téměř nic, podle čeho bych mohl poznat, že je to sen.

Takže snad něco málo co ti mohu podle sebe poradit (ale každý jsme jiný) - zkus přímé metody, jako je třeba WILD a jeho variace. Já prostě ve snu prakticky nepoznám, že je to sen a na RC se spoléhat, to je moc náhodné. Takže u mě je naděje snad u WILDu, ale to je ještě x-krát těžší než DILD, takže se mi taky nedaří.

Welior
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. srp 2019 16:43:51
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod Welior » stř 07. srp 2019 17:56:52

mhi píše:K "vypadkum" snoveho fungovani mohu jen rici ze funguji dobre B vitaminy.

No je pravda, že vitamínů mám v poslední době málo. Nemam moc pestrou stravu. Zkusím si sehnat nějaké kvalitní vitamíny.

Refly píše:Největší podezření u sebe mám na to, že jsem příliš technicky založený člověk. Mé sny jsou velmi "technicky" přesné. Žádné rozbité prostředí, téměř nikdy nic nadpřirozeného, vše do sebe zapadá, vše má (kupodivu logické) vysvětlení. Téměř nic, podle čeho bych mohl poznat, že je to sen.

Tahle to nemám, u mě ve snech jsou většinou blbosti, ale že je to blbost a jsem ve snu si řeknu až ráno když si ten sen zapisuju.

Teď nejvíc bojuju se snovou pamětí jak jsem psal. Tenhle týden mam zapsaný 1 sen a nevidím zlepšení. Docela mě to jakoby štve (ne v tom špatném), že se tohle děje. Jak jsem psal u mě byla normálka 1-2 za noc. Teď jsem rád když si pamatuju 1-2 za ten týden. Proto se teď vůbec nesoustředím ani na techniky ani na RC, jenom na sny.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 08. srp 2019 8:14:17

A zkoušel jsi techniku WBTB?

Mě docela pomohla, ale je lepší to zkoušet spíše o víkendu/volnu. Pokud z toho nebude LD, tak alespoň snad několik kvalitních ND (normálních snů)... :)

Welior
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. srp 2019 16:43:51
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod Welior » čtv 08. srp 2019 17:50:04

Párkrát jsem jí zkusil, když jsem měl ještě dobrou snovou paměť. Použít jí teď mě vůbec nenapadlo, vyzkouším až budu mít volno. ;)

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » čtv 22. srp 2019 2:33:21

Myslím, že vitamín B6 100mg by mohl pomoct. Užívám ho už půl roku a vliv to podle mě má jak na živost, tak na četnost zapamatovaných snů. Já mívám snové výpadky když intenzivně řeším nějaký pracovní problém a věnuju se tomu několik dní v kuse. Když zvolním a zařadím i jiné aktvivity, sny se vrací tak do 3 dnů (po výpadku většinou dost intenzivní a často lucidní). Sny mi mizely i po pití uklidňujících čajů před spaním (meduňky), ale to asi nebude tenhle případ. Možná by taky mohlo pomoci vybočit ze stereotipů a zařadit během takové snové pauzy nějaké nové aktivity, na které člověk není zvyklý, to by mohlo snění podle mne taky "nakopnout".

Welior
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. srp 2019 16:43:51
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod Welior » sob 14. zář 2019 0:08:44

Tak jsem teď pár dní měl úspěch a pamatoval si během uplynulých nocí nějaké sny (za 7 dni 8 snu s tím že 2x se mi zdály 3 sny a jednou 2). Stále se ale podotýkám s problémem ohledně živosti snů. Vždy po probuzení mám pocit že sen nebyl vůbec živý a že je takový mdlý. Mam i tendenci ho hned po probuzení zapomenout. A ohledně vitamínů, já používal multivitamín NextGen Pro od Rexlefu. Bylo mi to doporučeno kamarádem co závodně posiluje a prý je to jeden z nejlepších multivitamínů na trhu. To jsem užíval před pul rokem a mám v plánu ho zase objednat ale koukal jsem a B6 obsahuje 1 kapsle 6,6 mg (užíval jsem pravidelně 2 kapsle). Určitě ale prvně vyzkouším čistě tu B6. No a taky jsem zkoušel i tu Caleu Zacatechichi ale o tom napíšu do sekce Suplementy ať v tom nedělám bordel :D

Welior
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. srp 2019 16:43:51
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod Welior » pon 11. lis 2019 0:49:36

S největší pravděpodobností jsem našel příčinu problému, ovšem nejsem si jist jestli to dokážu vyřešit. Zkrátka si myslím, že jsem ztratil motivaci. Ze začátku jsem si vedl snový deník styl propiska a sešit. Po té mé dlouhé pauze jsem přešel na appku v telefonu. Před měsícem jsem si ten samý sešit s vědomím, že by mi to mohlo pomoci. To ovšem nic nezměnilo. Sny se mi teď tak nějak zdají, ráno po probuzení si je spíš nepamatuji a když už tak hodně v mlze. A když si nějaký sen uchytím tak si ho nedokážu zapsat. Je to jako nějaký blok v hlavě nebo nevím jak to popsat. Jestli to je tím, že jsem tomu dával hodně a výsledek žádný a tím jsem se demotivoval a vytvořil takovouhle zeď v hlavě nebo nevím. Je mi to docela líto protože mě strašně bavilo si ty sny zapisovat, číst si je zpětně a různě je zkoumat a teď když se k tomu chci vrátit tak nic. :| :?

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělám špatně ?

  • >

Příspěvekod Refly » pon 11. lis 2019 8:57:09

Welior píše:...A když si nějaký sen uchytím tak si ho nedokážu zapsat. Je to jako nějaký blok v hlavě nebo nevím jak to popsat. Jestli to je tím, že jsem tomu dával hodně a výsledek žádný a tím jsem se demotivoval a vytvořil takovouhle zeď v hlavě nebo nevím...


Už jsem to tady někde psal, ale asi to mam podobně, jen si to moc nepřipouštím...

Věnoval jsem tomu (ze svého pohledu) maximum úsilí a výsledek prakticky žádný - jen pár (relativně nekvalitních) LD, jednou za x týdnů či měsíců a nedařilo se mi to dlouhodobě zlepšit.

Naopak ale ND se mi zdálo hodně. Poctivě jsem si je zapisoval každý den, až se to dostalo do stavu, že toho bylo k zápisu po ránu tolik (i několik A4 papírů), že mě to přestalo bavit a spíš mě to otravovalo. Něco ve stylu "no to bylo zase snů, teď to budu 2 hodiny zapisovat". Což se ani nedalo zvládat vzhledem k tomu, že chodím do práce. Občas jsem z toho byl i lehce ve stresu "ono je už poledne a já ještě ani nestihl zapsat sny z rána".

Takže závěr? Sny si zapisuji jen heslovitě, povídám si o nich každý večer s kamarádem a zkouším různé LD techniky a čekám až nějaká zabere. :)


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů