Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Celková dlouhodobá neúspěšnost

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod kenny34 » sob 29. pro 2018 18:52:19

Čaues. No co já vim bezpečně je to že nejtěžší věc v LS je udělat to co jsem si předem naplánoval. Nejde o to že plán by byl špatnej ale spíš o to co mě ve snu rozptyluje. Většinou mám chuť dělat to co mi sen právě nabízí než abych se ho snažil aktivně měnit. Naopak ale musim říct že v těch pár vzácnejch případech kdy jsem svůj záměr udržel byly LS velmi stabilní a dlouhé takže mít nějakej konkrétní plán má určitě smysl.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » pon 14. led 2019 23:21:33

Daiv píše:... Nedokážu si představit, že ve snu provedu test reality, docvakne mi, že spím, ale nic se nestane, je to zvláštní. Ani v knížkách jsem nic podobnýho nečetl, vždy je v literatuře cílem uvědomění si sebe sama ve spánku, to je vrchol a cíl snažení, nic víc by za tím být nemělo.No, já jsem teď ve stádiu, že ve spoustě snů tak nějak vím, že jde o sen, ale přesto lucidní nejsem. Dost špatně se to popisuje a popravdě je to dost frustrující. Víš že jsi ve snu, ale Tvé vědomí má jen omezený dosah a nejsi schopný se vymanit z jeho vleku - ba co hůř, vlastně Tě ani nenapadne, že bys měl něco takového chtít. Dám příklad: Jsem ve snu, jdu se dvěma kamarády městem a vysvětluju jim, že to město není opravdové. Furt ale žádná lucidita, ve smyslu uvědomnění sebe sama se vším všudy. Pak se zastavím u krámu s obuví, požádám kamarády ať na mně počkají a jdu si vybrat boty. Žádné se mi nelíbí, tak odcházím, ale za dveřmi si uvědomuju, že jeden pár mám stále v ruce. Chci se vrátit a odevzdat ho prodavačce, ale řeknu si, že je položím na schody vedle dveří, vždyť je to vlastně jedno, když je to jen sen. Přesto stále nepřijde žádné to lucidní "Wow! Jsem ve snu! můžu cokoliv!" a místo toho vedu neplodný rozhovor se svým doprovedem, kde by se tady daly koupit nějaké pěkné boty....

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » úte 15. led 2019 8:18:13

Lelkoun Soví píše:...ale řeknu si, že je položím na schody vedle dveří, vždyť je to vlastně jedno, když je to jen sen. Přesto stále nepřijde žádné to lucidní "Wow! Jsem ve snu! můžu cokoliv!"...


Jo, přesně vím o čem mluvíš. Něco podobného se mi taky v několika snech stalo. Šel jsem s kamarádem po ulici a taky jsem mu něco vysvětloval a končilo to tím, že může cokoliv - vždyť je to přeci sen. A lucidita nikde... :D

Na jednu stranu vtipný, ale naštve to, no... :D

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod sheepeck » úte 15. led 2019 15:00:36

Skočím vám do debaty.
Ta hra s ovládáním pomocí mysli, o které mluvíte, mi připomíná klasický biofeedback. Jeden čas jsem s tím cvičil, ale dost často mi u toho utíkala pozornost někam do háje a usínal jsem. To je asi jádro problému s mým dlouhodobým lucidním nesněním (běžné nelucidní sny mám často a také si je skoro každý den alespoň trochu pamatuji).

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » pon 23. zář 2019 9:03:05

sheepeck píše:...Další častou překážkou aktivní imaginace je život bez dostatečného přísunu poezie, vnímání krásy, umění, hudby a emocí. I když možná chodíme do kina, muzeí a čteme nějaké knihy, přece jenom se jim neoddáváme tolik...


Tohle je asi nejlépe popsaný můj problém s LD a se sny obecně.

Já jsem prostě "emočně suchý", emoce prakticky vůbec nedávám najevo (většinu věcí prostě "moc neprožívám" a beru je čistě z praktického hlediska). A všechno beru asi moc vážně.

Jako příklad bych mohl uvést toto:
Byli jsme s kamarády na jedné akci v kulturním domě. Na stropě na chodbě byl výstup ventilace a všude okolo byly nafukovací balónky. A kamarády nenapadlo nic lepšího. než vzít balónek a hodit ho k té ventilaci. A ta ventilace ho nasávala a balónek tam různě poletoval kolem toho výstupu ventilace a držel se u stropu. Kamarádi se tím hrozně bavili a smáli se tomu. Mě to naopak moc vtipné nepřišlo a první co mě napadlo bylo "tohle by se ale dělat nemělo, k tomu není ta ventilace, ani balónky, určena". Ale nic jsem neříkal, jen jsem seděl na židli, koukal na ně bez emocí a čekal jsem, až je to přestane bavit.

Já prostě vnímám den jako seznam úkolů, které je potřeba postupně vyřešit. Vyřeším jeden úkol, odškrtnu si ho z virtuálního seznamu a jdu řešit další úkol... Ať už v práci či doma. A teprve když mam vše hotovo, jdu si užívat volný čas (typicky hraním na PC).

Prostě přistupuji k věcem prakticky a efektivně. Přijdu k úkolu, zhodnotím situaci, vyřeším daný úkol/problém, bez nějakého zdržování (to ale neznamená, že bych to odflákl). Jdu na další a na další. Když mam hotovo, můžu hrát. Dřív ne.

No s tímhle přístupem se ale asi v LD moc dál nepohnu, co? :D

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Coatl » úte 01. říj 2019 22:20:13

Těžko říct, svět snů je nevypočitatelný... ale zní to logicky. Pokud nemáš ke snům nějaký vnitřní obdiv (což vlastně hraničí s náboženským prožitkem), tak nemáš dostatečnou vnitřní motivaci sny objevovat. Pokud je to pro tebe pouhá technická záležitost (ve smyslu, že je třeba někde zaškrtnout nějaký bit a začne to fungovat), těžko čekat, že se ti mystický svět snů plně otevře. A změnit postoj ke snům předpokládá změnit sám sebe, někde na hodně hluboké úrovni.

Já s tím taky bojuju, dlouho a pečlivě jsem v sobě pěstoval takovou tu ryze racionální stránku. Zároveň jsem ale vždycky nenápadně krmil i tu protilehlou, tu mýtickou, fantazijní. Profesně se živím hlavně racionalitou, ale vnitřně čím dál víc směřuju k tomu mýtu. To je hluboký rozpor. A za těch několik let, co se věnuju lucidnímu snění, se mi nepodařilo výrazně zvýšit frekvenci. (Trochu možná jo.) Myslím, že v tomhle boji se skrývá zase můj problém. Ale na druhou stranu věřím, že to prorazím, až pochopím, co je to sen :)

A pak tu ovšem máme i případy silně racionálních lidí, co mívají lucidní sny běžně. Takže v čem to doopravdy je? Nevíme, a proto si myslím, že sen je něco jako jiná živá bytost uvnitř nás, něco jako ohlas svéhlavého božství. Dělá si, co chce. Nemůžeme ho zapnout nebo vypnout, můžeme se s ním jen pokusit domluvit.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » pon 06. dub 2020 10:42:40

kenny34 píše:A co ty a tvoje snění jestli můžu vědět. Jak si na tom? I když předpokládám že takhle živý by se ti asi moc nelíbily. :twisted:


No jsem na tom pořád stejně (špatně). Možná by si mohl někdo myslet, že už jsem se na to vykašlal, když tu nepíšu. Ale není tomu tak. Jen prostě už nemam co psát - mam pořád stejné problémy a už mě nenapadá na co více se ptát nebo o čem diskutovat.

Zatím to vypadá, že jsem narazil na nějakou hranici kvality a četnosti LD, přes kterou se (za současné situace) nedokážu dostat. Tím myslím současnou životní situaci (volný čas, koníčky, zaměstnání). Možná bych se dostal dále, kdybych se tomu věnoval ještě více (např. nějaké duchovní cvičení, návštěva kurzů a seminářů nebo ty akce typu "14 dní mimo společnost", jak tu někdo popisoval), ale to se mi prostě nechce. Nechci kvůli LD natolik omezovat běžný život.

Jsem ochotný si přizpůsobit délku spánku či si dávat v noci občas budík, dělat přes den různé LD techniky, včetně RC. Také mam REM Dreamer. Ale omezovat běžný život kvůli LD prostě ne. :)

Sny mam běžně, na tom se nic moc nezměnilo, i když je už nezapisuji tak podrobně. LD mam tak jednou za měsíc, ale to je takové "low quality" LD, úroveň uvědomění velmi nízká - vím, že je to sen, ale většinou spíš řídí snový děj mě, než já jeho. :) Většinou dokážu změnit jen základní motiv snu, nikoliv však už konkrétně jeho děj a prostředí ve kterém se odehrává.

Typicky když se chci s někým v LD potkat, tak se mi to většinou povede. Kde ale k setkání dojde a jak bude probíhat ovlivnit nedokážu. Ale i to je docela o štěstí, poměrně často se probudím.

Jak dál postupovat prostě nevím. Technik jsem zkoušel dost a žádné preparáty na LD brát nechci. Prostě to zkouším dál a čekám na zázrak... :D

hairyvisual
Příspěvky: 19
Registrován: ned 19. dub 2020 20:08:46
Počet lucidních snů: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod hairyvisual » pon 27. dub 2020 15:47:48

Tak ono záleží, jak lucidní sny bereš. Jestli jen jako nějaké odreagování a kopec srandy, nebo jako něco "duchovního" s hlubším smyslem pro osobní rozvoj. Někomu to jde samo a někdo hold musí - alespoň na chvíli - omezit osobní život. Za mě rozhodně tohle omezení stojí za to, jelikož si myslím, že lucidní sny jsou něco víc, než na co je využívá většina lidí. Můžeš se na to dívat z více úhlů pohledu. Třeba si život omezuješ právě tím že lucidním snům nevěnuješ dost času. :D

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » úte 28. dub 2020 9:06:56

Já to beru tak někde mezi... Jsem technicky založený člověk, takže na duchovní věci moc nejsem, tedy jakoukoli duchovní část úplně vypouštím. Možná je to chyba, ale nedokážu pracovat s něčím, v co ani trochu nevěřím.

Tedy nic duchovního, ale ani se tam nechci "bezhlavě vyblbnout". Chtěl bych LD využít k tomu, abych se tam setkal/dotkl se/promluvil si s neexistujícími postavami ze seriálů či her.

Např. kdo hraje hru World of Warcraft, určitě zaznamenal novou rasu Vulpera... No a protože mam rád lišky, tak... :oops: Kdybych tak nějakou tu Vulperu mohl potkat, pohladit ji a popovídat si s ní... Snad by mě nekousla... :lol:

Pár fotek pro představu:
Spoiler
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 30. dub 2020 8:29:51

Tak dobrý, no... :D Dneska se mi zdál sen o tomhle tématu... :lol:

Pamatuji si jen krátký úryvek - vím, že jsem v tom snu řešil, že ta druhá fotka v příspěvku výše buď chyběla nebo byla jiná. :D Bylo mi to hrozně divný, jak se to jen mohlo stát. A samozřejmě LD z toho nebyl... :?


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů