Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Jiný stav vědomí

Meditace, techniky pracující s dechem, snová jóga a další spiritualita.
Uživatelský avatar
zazivot
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. črc 2017 11:12:46
Počet lucidních snů: 9999
Kontaktovat uživatele:

Jiný stav vědomí

  • >

Příspěvekod zazivot » úte 01. srp 2017 17:30:42

Jelikož je dnes příšerné vedro, tak jsem se cítila na to si lehnout a relaxovat a tak jsem to před chvilkou udělala, protože se při tom stejně nic jiného dělat nedá, tak si lehnu a po pár vteřinách čučení na strop, upadnu do jiného stavu vědomí a jsem jinde a přelézám na zadní sedadlo auta, říkám si sakra, co tu dělám. Potom cítím, jak mi tuhne tělo a dostala jsem se do nějakého prostředí, které už z minulosti znám, jedná se o nějakou kamennou obrovskou jeskyni, kde na mě mluvil silný mužský hlas. Bylo tam těch informací více, jenže pamatovat si to je celkem umění. Ale to hlavní jsem chytila. Neviděla jsem zrakem jen cítila a slyšela, měla jsem ztuhlé tělo a měla jsem pocit, že jsem v nějakých okovech, přes trup a obličej nějaká železa a bytost, co mluvila nazvala bych ďáblem přímo bytostným zlem, ale přitom dobře věděl o čem mluví. Nebyla jsem sama ke komu mluvil bylo nás tam více a mluvil o kletbě a něco, když se nemůžete rozhodnout mezi několika pravdami.
Právě s tím mám velké problémy celkově, protože nechci šlápnout vedle, jenže problém je v tom, že boží pravda je pro každého z nás jen jedna a zas každý může mít odlišnou cestu a přitom jít ve stopách boha. Každý si musí zvolit délku a těžkost té onaké cesty, dle svých možností. Jenže já si navíc k té své zvolila, že pomohu i druhým tu jejich cestu nalézt, takže pracuji i zároveň na tom. Jenže je to těžké, když to vlastně nelze explicidně (zřetelně, jasně) předat druhým. Takže než potvrdím svou pravdu, tak musím projít ještě pravdy/cesty jiných, protože pak to už nepůjde. Jakmile udělám ten krok kupředu nepůjde už udělat krok zpět. Řekněte mám jít kupředu a nebo ještě počkat? Jsem ráda, když mám odpovědi z obou stran, než jen z té své. Jsem už taková ;-)

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný stav vědomí

  • >

Příspěvekod Coatl » úte 01. srp 2017 18:51:36

Nevím, o jakým "kroku dopředu" tady mluvíš. Na jednu stranu ti docela závidím, jak málo ti stačí dostat se do těchto změněných stavů, ale na druhou stranu mám pocit, že ti samotné ty stavy moc k užitku nejsou, a že je dokonce špatně zvládáš, jsi jima ovládána. Nejsem si jistej, jestli je dobrej nápad učit druhé něčemu, co sama nemáš pod kontrolou. A to mluvím nejen o změněných stavech vědomí, ale i o životní cestě jako takový.

Nevykládej si to ode mě nějak negativně, působíš jako velmi pozoruhodná osoba :) Ale rozporuplná.

Třeba ty vize ďábla a zla... Komu to může pomoct? Moje duchovní představy jsou na hony vzdáleny od křesťanství, nějakýho boha a ďábla, dobra a zla. A nikdy mě tyhle představy "zla" netrápily. (klep, klep) Svět není černobílej. Jestli ho tak vidíš, tak ho pozoruješ jako z vlaku jedoucího po přesně vymezených kolejích.

Není žádná "boží pravda", a už vůbec ne jedna.

Uživatelský avatar
zazivot
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. črc 2017 11:12:46
Počet lucidních snů: 9999
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný stav vědomí

  • >

Příspěvekod zazivot » úte 01. srp 2017 19:09:06

Ten, kdo zažije a prožije, sám pozná zlo tváří v tvář, myslíš si, že takový člověk neví, jaká pravda je? Cožpak každý, co se setkává se zlem je jako ono a má zlé úmysly? Cožpak ve světě vidíš jen dobro? A nebo jen zlo? Takže svět není černobílý. Tedy skládající se z dobrého a zlého? Cožpak polarity neexistují? A cožpak potom muž a žena ?

Ve své podstatě existuje jen to, co si myslíš, ale v pravosti existuje to, co skutečně existuje.

Můžeš si myslet, že když se zastřelíš skutečnou zbraní, že přežiješ, jenže je tomu skutečně tak?
Naposledy upravil(a) zazivot dne úte 01. srp 2017 19:22:53, celkem upraveno 1 x.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný stav vědomí

  • >

Příspěvekod mhi » úte 01. srp 2017 19:19:40

No nevim .. moje zmenene stavy vedomi jsou v drtive vetsine velmi prijemne. Nocni muru (des) jsem nemel ani nepamatuji. To co bylo neprijemne melo vetsinou nejakou vazbu ke konkretni realite, a rekl bych, ze to melo "terapeuticky" ucinek (hlubsi uvedomeni si nejake veci, to v ASC funguje kupodivu velmi dobre).

Uživatelský avatar
zazivot
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. črc 2017 11:12:46
Počet lucidních snů: 9999
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný stav vědomí

  • >

Příspěvekod zazivot » úte 01. srp 2017 20:50:28

Coatl:Já mám také ty příjemné zážitky, ale nemohu přehlížet ty nepříjemné, jelikož i nepříjemné věci jsou součástí našich životů, takže i nepříjemné vidiny a sny jsou součástí nejen ty krásné a nebo se snad mýlím? Pokud ano, tak ďábel a smrt neexistuje a v tom případě ani nic zlého. Takže ten kdo vraždí lidi jen proto, aby získal např. peníze je hodný a může tady mezi námi být a nemusí být ve vězení, proč když je nevinný, jen vraždí lidi, nic špatného nedělá :D Takže stále není svět černobílý?

mhi: Přesně tak, nepříjemné věci nám ukazují na to, abychom si uvědomili hlubší význam toho nepříjemného ;-)

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný stav vědomí

  • >

Příspěvekod Coatl » úte 01. srp 2017 20:57:30

zazivot píše:Ten, kdo zažije a prožije, sám pozná zlo tváří v tvář, myslíš si, že takový člověk neví, jaká pravda je?

Dobro a zlo má mnoho tváří, vždy podle toho, kdo se dívá. Vem si třeba dva nepřátelský kmeny ve válce: Modrý a Červený. Pro červené jsou zlo ti modří, pro modré jsou zlo ti červení. Přijde pacifista a řekne, že zlo jsou "ti nahoře", co přikazují druhým jít do války. Jenže oni třeba žádní "ti nahoře nejsou". Někdo ti řekne, že zlo činí všichni, kdo jdou bojovat. Ale nedochází mu, že se bojuje o zdroje, a když se budou všichni v míru množit, tak brzo nebude co jíst a umřou hlady...
Hledat na věcech nějaký absolutní dobro a zlo je zkrátka silně zjednodušující, a určitě to není cesta, jak najít nějakou "nahou pravdu".

zazivot píše:Cožpak každý, co se setkává se zlem je jako ono a má zlé úmysly? Cožpak ve světě vidíš jen dobro? A nebo jen zlo? Takže svět není černobílý. Tedy skládající se z dobrého a zlého? Cožpak polarity neexistují? A cožpak potom muž a žena ?

Ani by mě nenapadlo tvrdit, že kdo se setkává se zlem, je zlo. Se "zlem" ve smyslu nepříjemných věcí se setkáváme všichni. Ale hledat za věcma nějakou "dobrou" nebo "zlou" podstatu tě zavede akorát na scestí. Pak se nedivím, že máš děsivé a ničím užitečné vize satana, když se na něj zaměřuješ a je pro tebe skutečný.

zazivot píše:Ve své podstatě existuje jen to, co si myslíš, ale v pravosti existuje to, co skutečně existuje.

Nemyslím si, že by něco existovalo "v pravosti". Ty máš zvláštní a protichůdnou směs představ, kde jednak uznáváš mnohotvářnost světa (podléhajícího vědomí), a jednak jakousi "pravou podstatu", objektivní realitu. Je to hádám směs magickýho a křesťanskýho myšlení. (Ale taky to může být směs filozofickýho konstruktivismu/idealismu a realismu.)

zazivot píše:Můžeš si myslet, že když se zastřelíš skutečnou zbraní, že přežiješ, jenže je tomu skutečně tak?

Uznávám, že to už je těžší otázka. Dosud jsme se bavili o abstraktních pojmech, ale zbraň jako hmotnej objekt přecejen přímo pozorujeme očima a vnímáme její smrtící efekt. Hmotný objekty bývají součástí naší sdílené reality. Popřít jejich existenci je možný jen tehdy, když jsi prostě přítomna v hodně odlišný realitě. Kdo říká, že to nejde?

zazivot píše:Takže ten kdo vraždí lidi jen proto, aby získal např. peníze je hodný a může tady mezi námi být a nemusí být ve vězení, proč když je nevinný, jen vraždí lidi, nic špatného nedělá :D

Ale vůbec ne. Vrah je zlý, ale jen z pohledu naší (a možná i celkově lidské) morálky. Je třeba rozlišovat, z jakýho pohledu se dívám. Ve zvířecí říši se děje spousta "zla", např. sourozenci jsou schopni se navzájem zabít, jenom tak, z pocitu moci... Je to krutý, ale ukazuje se, že je to z pozice druhu užitečný. Dobro nebo zlo samo o sobě neznamená vůbec nic. Vesmír je v tomhle ohledu neutrální. Zbavme se toho zvyku pořád něco kolem sebe soudit a hodnotit. Proč bychom nemohli jen pozorovat pestrost světa?
Naposledy upravil(a) Refly dne úte 01. srp 2017 23:00:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Viz ./missing.php?url=rules#duplicitni-prispevky

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný stav vědomí

  • >

Příspěvekod mhi » úte 01. srp 2017 21:35:07

Zazivot: Nahore popisujes neco, co jsi prozila, vizi, nebo sen, ono to je jedno. Ja zastavam nazor, ze vylozit sen muze jen a pouze snici, dalsi osoba muze jen pomoci s tim vykladem. Ruzne snare a metodiky vykladu snu jsou mi k smichu. Mozna to je moji vlastni hlouposti a nepochopenim, ale v LD mam tu vyhodu, ze mohu sam patrat po tom co treba nejaky archetypalni symbol/postava znamenal (staci se nad tim zamyslet a vetsinou prichazi odpoved, alespon tak to fungovalo zatim u mne. Waggoner se primo pta tech postav ci "pruvodce" - to mi nefunguje). No a zatim "me vlastni vyklady" prilis nekorelovaly s tim, co pise "snove vykladova literatura", ba co vic "papirovy" vyklad mi prisel casto jako uplne zcestny.

Pokud popisujes, ze ty vize/sny maji smysl, tak bys mohla vedet jaky, a potom shora pokladana otazka podle me nema smysl, resp. mela by sis umet na ni odpovedet mnohem lepe nez my.

Jinak pracovat s vinou (quasiobjektivni i subjektivni) je hodne osemetne a myslim, ze ta diskuse nikam nepovede. S vinou se totiz da velmi dobre zonglovat a hodit ji na jakoukoliv stranu. Moralka je uplne stejne prchliva. Coatl to ostatne dobre vysvetlil.

Uživatelský avatar
zazivot
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. črc 2017 11:12:46
Počet lucidních snů: 9999
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný stav vědomí

  • >

Příspěvekod zazivot » úte 08. srp 2017 10:23:46

Mhi: To znamení satana pravděpodobně souvisí s životem a tím, co se dělo a děje.

Coatl: Některé tvé úvahy nejsou vůbec špatné, jenže když to člověk nechápe správně, upadá. Jde o to vidět nejen celek, časti, protože tam pak je ještě něco dalšího důležitého, co přehlížíš, pokud to nechápeš, co tím myslím, rozepíši ti to a nebo i jiným návštěvníkům fóra, pokud bude o to mít někdo zájem.


Zpět na „Meditace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů